Leyla YAĞMURLUGİL YÜKSEL-Hüseyin SOYDABAŞ (Mustafa GÜL SÖYLEŞİSİ)

Ağustos 12, 2009 tarihinde tarafından  
RÖPORTAJHABER kategorisinde yayımlanmıştır.

Leyla Yağmurlugil Yüksel uzun bir zamandan beri Kemer’de değişik yerel basın kuruluşlarında ve çeşitli kademelerde çalışmış bir arkadaşımız. Yazmayınca özlenen, yazması beklenen ve yazdığı okunan bir gazeteci.

Beni ziyarete geldi, elinde kendisi gibi zarif bir çiçekle. Yüzünde her zamanki güzel gülüşü ve aklında “Yahu! Ben hasta ziyaretine geldim. Niye gülüyorum ki” çelişkisi.Uzun bir sohbet yaptık. Ayının kırk tane hikâyesi vardır, kırkı da armut üzerine” sözünü doğrular gibi. Bizim armudumuz da Kemer.

Uzun bir zamandan beri Kemer ile bağlantım sadece internet ve birkaç dostun ziyareti. Bu defa profesyonel bilgiler veren biriyle karşı karşıyayım. Bunu değerlendirmeliyim. Biraz ofladım, pufladım, çok canım yanıyor vs gibi duygu sömürüsü yaptım ve sordum.

SOYDABAŞ: Leyla, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ile en son röportaj yapan sensin, Başkanın görünüşünü bana nasıl anlatabilirsin?

L.YÜKSEL: O günlerde, seninde sonradan yazdığın “Kurtlar Vadisi” hikâyesi ve hem kendisine hem de ekibine yönelik suçlamalar vardı, bunun üzerine Başkan’dan randevu talep ettim. Kabul ettiler ve görüştük. Bir defa karşımda kendinden çok emin bir adam vardı. O anda ilk aklıma gelen şey şu oldu. “Paşa” olmak böyle bir şey, herhalde.

SOYDABAŞ: Yani kendisine ve ekibine yöneltilen suçlamalar kendisini etkilememiş mi?

L.YÜKSEL: Bunda da kendinden emindi, hatta umurunda bile değildi. Sadece yalan ve yanlış beyanların ekibine verdiği moral bozukluğunun çalışmalarındaki şevki kırabileceği kuşkusu vardı kendisinde. Birde o bitmez tükenmez taleplerin sahiplerinin “yavuz hırsız ev sahibini bastırır” anlayışı ile bunu dizi yapmasına şaşırmıştı.

SOYDABAŞ: Peki, açıklamalarda verilmeyen şeylerden bahsediyor. Verdiği bir şey olmuş mu?

L.YÜKSEL: Bazı “off record” lar var tabii, ama genelde belediyenin kaynaklarının sadece borç ödemeye ve personel maaşlarına gittiği kanısı uyandı bende. Sorumlusu olmasa bile “devlet kurumlarında devamlılık esastır” düsturu ona bu borcun bir an önce ödenmesini telkin ediyordu. Çünkü kendisinin, ekibinin dolayısı ile “Belediyenin” daha rahat çalışması buna bağlıydı.

SOYDABAŞ: Daha başka neler gördün kendisinde.

L.YÜKSEL: Birazda geçmişte çalıştığım gazetelerde çıkan yazıların etkisi altında gittim yanına. Ama gördüğüm ve izlediğim kadarıyla, Başkan değişmiş, kendisini geliştirmiş ve her şeyden önemlisi neyi, nerede ve nasıl yapacağından çok emin ve herkesi çok iyi tanıyor. Tek kelimeyle kendisinden emin bir adam, tek tarifi bu.

SOYDABAŞ: Satır aralarında yapamama, başaramama korkusu sezdin mi?

L.YÜKSEL: Kesinlikle hayır, sadece başkanlık yaptığı dönem ile bu dönemin piyasa şartlarının bir birine uymaması, geçmiş belediye döneminin borçları ve ekonomik krizin etkilerinin turizmi vurması dolayısıyla, eski başkanlık dönemindeki başarıları bekleyenlere kısa vadede göz doyuran bir şey sunamaması dolayısı ile üzüntülü olduğunu sezdim.

SOYDABAŞ: Bunun için kendisini kim sorumlu tutabilir ki, bana göre de Başkanın sorumluluğu önümüzdeki sezonda başlar ve sezon sonunda karnesini alır. Tabii ki zaman eski zamanlar değil ve idarecilere daha fazla sorumluluk düşüyor. Ama başkanlığa soyunanlar bu riskleri göze alırlar ve seçime girerler.

L.YÜKSEL: Valla çok iddialı bir sezona girebileceğimizi düşünüyorum. Başkanın sözü şöyle; “Kemer öyle bir değişecek ki, seneye buraya gelen insanlar ‘Biz herhalde yanlış yere geldik’ diye düşünecekler” Ben bunu şöyle değiştirdim kafamda; “Kemer öyle bir değişecek ki, seneye buraya gelen insanlar ‘Biz en doğru yere geldik, bundan sonra sadece Kemer’ diye düşünecekler”

SOYDABAŞ: Bu kadar iddialı yani, peki röportajında bahsettiğin yeni projelerin, moda deyimi ile açılımı nedir?

L.YÜKSEL: Kesinlikle dersine çok iyi çalışmış Başkan. Her anlattığı şeyi defalarca en ince detayına kadar anlattı. En hoşuma gideni de Kemer yollarına Kemer’i anlatacak ağaçların dikilmesi projesi. Yıllardan beri hurma ve palmiyeler arasında boğulmuştuk. Bedava dikilecek ağaçları sök, yerine ithal ağaç dik. Ne büyük sorumsuzluk.

SOYDABAŞ: Yollar yani Kemer’in gidiş geliş yolunu ayırma projesi ve Kuzdere, Aslanbucak Mahallelerinin, önümüzdeki sezon durumu şimdiden merak uyandırıyor. Röportajının sitemizde yayımlanması ile yazın çok büyük ziyaretçi sayısına ulaştı ve yazına giren kişiler sonuna kadar okuyacak bir süre kalıyorlar.

L.YÜKSEL: Bu aslında halkın, seçmenin doğru bilgiye olan hasretini açıklıyor. Herkes önümüzdeki yıl ile ilgili bir acabalar zinciri içerisinde. Yapılacak projeler ile ilgili dün caddelerde ACİL EYLEM PLANI ile ilgili bilgilendirme yazısı dağıtıldı. Ve de çok yerinde bir hareket oldu bu. Gitmeyi düşünenlerin canına can kattı. Bu kadar yıl bekledik, ilk defa bir umut var. Bir yıl daha beklemeliyiz diye düşünmeye başladı esnaf. Çok büyük bir moral dopingi oldu bu. Ben bile çantama aldığım bu bilgilendirme yazısı ile geziyorum

SOYDABAŞ: O zaman bu bilgilendirme yazısını yaptığın röportajın satırlarına katarak inceleyelim. Ne dersin.

L.YÜKSEL: Olabilir, bir defa şunu iyice idrak etmek gerekiyor. Mustafa Gül Kemer’i gücü yettiği sürece son çivisine kadar değiştirmeyi kafasına koymuş ve bu konuda kimseye taviz vermek niyetinde değil. Bunun içinde bu bilgilendirme yazısı ile tüm Kemer Halkıyla bir sözleşme imzalamış oluyor. “Ben şunu, şunu yapacağım söz veriyorum, dahası bunu imzam ile teyit ediyorum” diyor. Ve bu acil eylem planına başlık olarak şu cümleyi koymuş “DEĞİŞEN KEMER, GELİŞEN KEMER” Artık bunun geriye dönüşü yok.

SOYDABAŞ: Bahsettiğin şevk ve heyecan, Başkanın kendisine ve ekibine güveni seni etkilemiş demek ki. Anlatırken kendini kaptırıyorsun bu çok güzel. Bende Acil Eylem Planı’na bir kısaltma buldum “ACEP” söyleşimizin içinde böyle kullanalım, olabilir mi?

L.YÜKSEL: Olur, tabii, ACEP, çok güzel. Gerçekten Başkanın anlattıkları ve Kemer ile imzaladığı ACEP’in sonucunu düşündükçe heyecanlanıyorum. Mesela en kolaylarından yani ACEP’in girişinden başlayalım. Hani şarkıda olduğu gibi “ACEP ne olacak yarin halleri”

Halkla yapılan sözleşme diye bahsettiğim ACEP, yani Acil Eylem Planı; “KIŞ TURİZMİ AKTİVİTELERİ” bölümü ile başlıyor ve beş başlıkta sunuluyor. Şöyle ki;

1- 2010 Turizm sezonuna yönelik dünyadaki en ünlü Turizm Fuarlarında stantlar açılacak, ilçemizi tanıtıcı yazılı ve görsel yayınların, kurulacak profesyonel ekipler aracılığı misafirlere ulaştırılması sağlanarak ilçemizin en iyi şekilde tanıtımı yapılacaktır.

2 – Ekim ayı içerisinde Rusya’da düzenlenecek olan şov amaçlı Güreş Müsabakalarını izleyip en kısa sürede ilçemizde de yapılması sağlanacaktır.

3 – Nisan ayında uluslar arası düzeyde gerçekleştireceğimiz ve Kasım ayının ilk haftasında hazırlık ve eksiklerimizi gözden geçirebilmemize olanak sağlayacak olan ulusal düzeyde sporcuların katılacağı ve Türkiye Triatlon Federasyonu ile ortaklaşa düzenleyeceğimiz TRİATLON yarışları organizasyonu yapılacaktır.

4 – OGER TOUR turizm firması ile işbirliği yaparak, GATAB ve KETAV’ın da katkı koyacağı Türkiye’de ilk defa düzenlenecek ve aileleri ile birlikte Aralık ayının son haftası gelecek olan yaklaşık 1000 sporcunun katılacağı, 31 Aralık 2009 tarihinde koşulacak 2 ayrı etaba sahip olan 1. YENİ YIL KOŞUSU ve aynı günün akşamı halkımızın, sporcularımızın ve ilçemizdeki turistlerin de katılımıyla YILBAŞI KUTLAMALARI Çınarlı Kavşakta ünlü sanatçıların da katılımıyla yapılacaktır.

5 – Kemer Kapalı Spor Salonunda 12 ay boyunca çeşitli spor dallarında turnuvalar yapılması için gerekli girişimler yapılacaktır.

Yukarıdaki beş proje hem yeni sezonun tanıtımını sağlayacak, hem de ölü sezon dediğimiz zamanın daha dolu geçmesine katkı koyacaktır. Bunun dışında Kemer Halkının daha rahat ve huzurlu, daha kazançlı ve sosyal yönden daha aktif olacağı, Kemer’in her yönüyle değişimine katkı sağlayacak ACEP Projeleri var.

Bunlar 2009–2010 KIŞ YATIRIMLARI olarak adlandırılmaktadır.

SOYDABAŞ: Dediğiniz bu ACEP Projelerini yani 2009-2010 KIŞ YATIRIMLARI bahsini konuşurken, kısa açıklamalar da yaparsak daha güzel ve daha anlaşılır olacağı kanaatindeyim.

L.YÜKSEL: Tabii; mesela parke taşı fabrikası kurmak ve Atatürk Caddesi parke taşlarını yenilemek, bu arada Liman Caddesini tekrar parke taşla döşemek.

SOYDABAŞ: Yani Liman Caddesi yıllardan beri şikâyetlere konu olan asfalt görünümünden kurtarılacak öylemi? Ben geldiğim yılda bu cadde parke taşı ile döşeliydi sonradan Hasan Şeker Bey bunu değiştirdi ve esnaf arasında çeşitli sorunlar çıktı, sonra renkli asfalt bir görünüme döndü, Liman Caddesi.

L.YÜKSEL: Kemer 1 girişindeki çift şeritli yol tek şerit haline getirilerek yolun deniz tarafı 3 mt. Kaldırım, 2.5 mt. Bisiklet yolu, 7 mt. Ağaçlandırılacak alan, 15 mt tek yön çok şeritli araç yolu, karşı tarafta ise 1 mt yeşillendirilecek alan ve 3 mt kaldırım olarak Kemer’den çıkış istikameti haline getirilecektir. Yol ile ilgili peyzaj çalışmaları hızla yapılacak ve her iki yaka da Çınar, Portakal ve Nar ağaçları ile donatılacaktır.

SOYDABAŞ: Yani hem giriş, hem de çıkış olarak kullandığımız Kemer 1 diye anılan Atatürk Caddesi sadece çıkış yolu olarak kullanılacak öyle mi? Bu arada seni sevindiren güzel olay diye bahsettiğin “Yurdum Ağaçları” yollarımızı süsleyecek. Çok güzel. Bu arada bisiklet yolu düzenlemesi de ayrı bir proje olarak adlandırılabilir. Peki giriş yolu neresi olacak.

L.YÜKSEL: Kemer 1 girişinden başlayıp Turizm Otelcilik Lisesi önündeki kavşağa çıkan yolun altyapısı tamamlanarak Kemer’e giriş istikameti şeklinde düzenlenecektir.

SOYDABAŞ: O yolunda aynı çıkış yolu gibi düzenleneceğini düşünürsek, harika bir görünüm olur. Zaten medeniyet yolla başlar, yolla yol alır. Gerçekten düşünmek bile çok güzel. Hele senin gibi bunları birinci ağızdan yani Başkanın kendisinden dinleyen birinin anlatımıyla dinlemek, daha güzel. Başkanın adına söz verir gibisin.

L.YÜKSEL: Haddim değil tabii, ama o heyecanı görünce ve bunu sizin isim babalığınızla ACEP Projeleri olarak halkla paylaştığını bilince, hepsinin eksiksiz olacağına inanıyorum. Sırada olan proje çok heyecan verici ve bence ACEP Projelerinin babası. Şimdi dikkat. Kuğulu Parktan Grand Gül Beach Otele kadar olan sahil ile Ayışığı koyundaki yürüyüş ve gezi yolu açılarak, imar planına uydurulacak ve halkımızın denizle buluşması kolaylaştırılacaktır. Mevcut sahil bandında da düzenleme yapılacaktır.

SOYDABAŞ: Yani tam olarak Grand Gül Beach otelden Kuğulu Park’a, oradan da Ayışığı koyuna kadar her santim sahil, halkın kullanımına açılacak öyle mi? Otelciler buna izin verir mi? Başkanın işi zor. Böyle zor işlere bizim memleketle “Boğayı boynuzlarından yakalamak” denir.

L.YÜKSEL: Bunun dışında Yörük Parkı Tepesi’nin olduğu yarım ada tam ada olacak ve deniz dolgusu yapılarak restoran, cafe ve barlar yapılacak. Eğlence cazibe merkezleri oluşturulacak.

Tüm caddelerin ışıklandırmaları yeniden düzenlenerek buralarda su ve ışıktan oluşan görsel etkinlikler yapılacak.

SOYDABAŞ:  Tekrar ediyorum, dinlemesi bile güzel. İşte bu ya, madem turizm yapıyoruz bunlar olmalı, her yer hatta en küçük sokak bile ışıl ışıl olmalı. Karanlık korkudur ve cahillere cesaret verir.

L.YÜKSEL: İlçemizdeki eski tarihi eserlerin gerekli bakımları yapılarak turizme kazandırılacaktır. (Av Köşkü vs.) İlçemizdeki tarihi kilise onarılarak ibadete açılacak veya mümkün olmadığı takdirde ilçemize gelen turistlerin ibadetlerini yapabileceği bir bina yapılacaktır. Futbol Sahaları ve Tenis Kortları yapılarak ulusal ve uluslararası sporcuların ve takımların ilçemizde turnuvalar veya kamplar yapması sağlanacaktır.

SOYDABAŞ: Turizmin daha uzun zamanlara yayılmasının yolu tarih ve spor turizmini desteklemekten geçmektedir. Bana göre geç bile kalınmıştır.  Projeler bir birini kovalıyor. Ancak zaman olarak önümüzdeki sezona yetişmesi mümkün mü size göre?

L.YÜKSEL: Bunların birçoğu fizibilitesi yapılan veya yapılmakta olan ACEP Projeleri, turizm sezonu bitmeden kimin hangi projeyi hangi şartlarla yapacağı şeklinde ihaleleri bile bitmiş olacak zannedersem. Bunlar şimdiden hazırlanmış ve ihaleye hazır hale getirilmektedir, diye düşünüyorum. Mesela ACEP Projelerinde şunlar var. Kındılçeşme bölgesindeki belediyemize ait 11 dönümlük arazide Aquapark ve plaj ünitelerinin yer aldığı proje hayata geçirilip ihalesi yapılacaktır ve turistler ile halkımızın gezebileceği 3.000 metrekare büyüklüğünde, içerisinde Deniz Canlılarının yer alacağı Dev Akvaryum projesi ihaleye çıkartılacaktır.

SOYDABAŞ: Yani ihalelerle yapılacağı için herkesin bir işi olacak ve onunla ilgilenecek, bu Kemer’in şantiye haline gelmesi ve kışın Kemer’in hareketli olması demektir. Şantiyelerin olduğu yerde esnafın yüzü güler.

L.YÜKSEL: İşte Kemer’in bir eksiğinin son bulması projesi. Ahmet Erkal Spor Tesislerinde yer alan bina Memur ve Esnaf Lokali olarak düzenlenecektir.

Daha da iddialı bir proje var sırada, Denizcilikle ve/veya Turizm ve Otelcilikle ilgili öğretim yapan bir fakülte ilçemize kazandırılacaktır.

Ve bir iddialı projede Kemer’in ulusal spordaki yeri ve sağlayacağı faydalardı. Bunun içinde Süper Amatör Kümede mücadele eden Korkutelispor satın alınarak adı Kemer Belediyespor olarak değiştirilmiş olup önümüzdeki sezon Futbol ve Bayan Voleybol branşlarında mücadele edecektir.

SOYDABAŞ: Hepsi Kemer’in hayrına ve olması gereken şeyler. İnşallah esnafımıza gelir olarak yansır ve Kemer’in tanıtımına değer katarlar. Öylesine yalnız kaldı ki Kemer, öyle kaderine ve kendi haline bırakıldı ki, bir şeylerin acilen değişmesi gerekiyor.

L.YÜKSEL: Sırada Aslanbucak ve Kuzdere Mahalleleri için uygulanacak projeler var. Arslanbucak Mahallesinde bulunan eski Değirmen üzerindeki tepe günübirlik alan düzenlenip çay ve oyun bahçesi olarak halkımızın kullanımına sunulacaktır. Kuzdere Mahallesinin ara sokakları İmar Uygulaması geçinceye kadar parke taşları ile döşenecek, bu mahallemize çok sayıda oyun parkları kazandırılacaktır. Kuzdere Mahallemizde, bünyesinde Kreş, Bilgisayar, Mesleki Beceri Kazandırma, Yabancı Dil, Çocuk Bakım ve Eğitim Elemanı Yetiştirme Kurslarının, Kadın Sorunları Danışma Merkezinin, Psikolojik Danışma Merkezinin, Engellilere yönelik Projelerin ve Haftalık Sağlık Muayenelerinin yapılacağı Semt Evi’nin açılışı yapılacaktır.

SOYDABAŞ: Kuzdere ve Aslanbucak Mahallelerine yapılacak bu şeyler o bölgelerinde değerini artıracaktır. Hepside çağdaş insanın yaşaması için gerekli şeyler. Başkan ömür boyu Başkan olarak kalmak niyetinde demek ki. Titizlikle seçilmiş ve markaya değer katacak projeler.

L.YÜKSEL: Dur daha bitmedi bir de yıkım haberim var ACEP Projelerinin içinde. Ticari İşletmelerin kendi kullanım alanı dışında kullandıkları alanlar düzenlenerek kamuya ve ortak kullanım alanlarına ait kısımlar tekrar açılacaktır. Yani kaldırımlara uzanan market, restoran, cafe, bar vs gibi ticarethaneler gerçek mekanlarına çekilecekler.

SOYDABAŞ: Bu da görsel bir kirliliğin kalkması demektir. Yani neresinden bakarsan bak, hangisini yaparsan yap Kemer’in hayrına ve yukarıda dediğim gibi Kemer’in marka değerini artıracak projeler. “İlk kazma hayırlı olsun” demek gerekiyor ve İnşallah kazasız belasız biter.

L.YÜKSEL: Evet, neden heyecanlandığımı anladınız mı? Şimdi size bu hasta ziyaretim nedeniyle asıl vermek istediğim şeyi sunayım. Bu şimdi aklıma geldi,  günün mana ve önemine binaen size Kemer Belediye Başkanı’nı Mustafa Gül’ün imzasının bulunduğu 2009–2010 ACİL EYLEM PLANI’ nı sunmaktan mutluluk duyuyorum ve bunları hem canlı hem de heyecanlı olarak dinleyen bir kişi olarak ve yeni sezonun açılışında kontrol edecek sağlığa kavuşmanızı diliyorum.

SOYDABAŞ: Ağlattın beni Leyla, teşekkür ederim. Bir dakika bu sayfalar neyin nesi. Boş duruyor. ÖNERİ VE TALEPLER FORMU. OOOO,

Mustafa Gül Başkan gerçekten on seneyi boş geçirmemiş ve danışmanları da kendini aşmış bu süre zarfında.

Şimdi Başkan tüm Kemer Halkı’na bir görev yüklüyor. Ben aklıma gelenleri yapmak üzere yazdım ve sizlere sundum. Bunun dışında önerin ve talebin varsa işte sana bildirme fırsatı. Ortak değer katacak bir şeyse ilgili kurullarla görüşürüm ve uygularım. İsmini, adresini, telefonunu, ÖNERİ VE TALEBİNİ yaz ve Kemer’in yönetimine katıl.

“YA, KEMER’İN YÖNETİMİNE KATIL. YA DA, TENKİT ETME”

Çok güzel şeyler olacak, inanıyorum ve sen Leyla; bunca zamanı ve bu röportaj anlarını benimle paylaştığın için teşekkür ederim. Daha büyük projelere imzanı atmanı ve illa gazetecilik yapmanı dilerim.

L.YÜKSEL: Lütfen; bu benim gazetecilik görevim. Hatta bu ACEP Projelerini bu vesile ile herkesle paylaşmama vesile olduğunuz için ben teşekkür eder, acil şifalar dilerim.

 • Netinial Internet

Yorumlar

“Leyla YAĞMURLUGİL YÜKSEL-Hüseyin SOYDABAŞ (Mustafa GÜL SÖYLEŞİSİ)” adlı makaleye 10 yorum yapilmis
 1. esnafın sesi dedi ki:

  Çok keyifle okunan bir yazı olmuş.
  Kemer’i sizlerden okumak çok güzel.
  Bilhassa Acil eylem planı biz esnaflar için bir daha ki sezona ait umut oldu.
  Başkanımızdan bunları yerine getirmesini istiyoruz.

 2. S. Demirtaş dedi ki:

  Bu kadar uzun bir yazıyı okuyup, bitmeseydi keşke dediğim olmamıştı.
  Çok akılcı ve akıcı olmuş. Başkanım kızmaz inşallah ama yazarken Acil eylem planına daha bir değer katmışsınız.
  elinize sağlık.

 3. ÖlüsüDirisi-KemerdenBirisi dedi ki:

  2 si hariç diğer projeleri beyendim.

  Şu 2 soruya cevap istiyorum!!!

  1.Liman caddesini baştan parke taşı döşediklerinde şimdiki halinden çokmu iyi olacak? Niçin masraf ediliyor?

  2.Kemer 1 girişindeki çift şeritli yol tek şerit haline getirilecekmiş. Bunun gereği nedir? Bizde yüzlerce bisikletli varda bizmi görmüyoruz?

  Umarım buradan sorularıma cevap verirler.

 4. mehmet çapraz dedi ki:

  okuduklarım beni memnun etti gerçekten mustafa gül dersini çok iyi çalışmış ve umuyorum başarılı olacaktır. benimde halk adına balık tutma hevesi hatta hastalık derecesinde hobisi olanlar, vede sakince denizi seyrederek denize yakın eşi arkadaşı ile yürüyüş yapıp kenarında oturup hayale dalıp huzurla kafa dinlemek isteyenleri de düşünerek halkın tek balık tutmaya geldiği denize şehirde en yakın olabildiğiyörük parkı çevresini bu amaçlarada hizmet edecek durumda tasarlamalarını hatırlatmayı görev biliyor hatta sayın başkanımızdan rica ediyoruz teşekkür ve saygılarımla

 5. S.KARSLI dedi ki:

  “YA, KEMER’İN YÖNETİMİNE KATIL. YA DA, TENKİT ETME”
  SÖZLERİN ANA FİKRİ BU.
  OY VEREN VERMEYEN HEPİMİZ, YAPICI FİKİRLERİMİZLE BU YÖNETİME KATILMALI VE YANLIŞ VARSA ONDAN SONRA HESAP SORMALIYIZ.

 6. Planet dedi ki:

  Ben başkanımız ve ekibinin bütün bu ACEP projesinden alnının akıyla çıkacağına inanıyorum. Bazı projelerin yapılmasının geç kalmasının sebebi bence daha önceki yönetimin hiçbir katkısı olmadan sorunlu bir belediye bırakması dır diye düşünüyorum. Bence Kemer de yaşayan insanların başkanımıza biraz zaman tanıması lazım. Zamanla herşeyin daha iyi olacağına inanıyorum.
  vereceği sevgidir, hizmettir…

 7. Seval Girgin dedi ki:

  Mustafa Gül Kemer’i gücü yettiği sürece son çivisine kadar değiştirmeyi kafasına koymuş ve bu konuda kimseye taviz vermek niyetinde değil. Bunun içinde bu bilgilendirme yazısı ile tüm Kemer Halkıyla bir sözleşme imzalamış oluyor. “Ben şunu, şunu yapacağım söz veriyorum, dahası bunu imzam ile teyit ediyorum” diyor. Ve bu acil eylem planına başlık olarak şu cümleyi koymuş “DEĞİŞEN KEMER, GELİŞEN KEMER” Artık bunun geriye dönüşü yok.

  NE GÜZEL HAYALLER; GERÇEK OLDUĞUNU DÜŞÜNSENİZE.

 8. esnaf dedi ki:

  kemerde hiç birşey degişmiyecek asla bunlar ceplerini doldurmaya geldiler belli olmuyormu salim uysal chp ilçe başkanı mhp de ve belediyede çalişiyor galip çamli iflas etmiş kişi belediyede çalişiyor böyle ucuz bir siyaset olamaz ama burda en buyuk suc kemer halkı görecekler kemerde neler olcak olan esnafa olcak

 9. Anonim dedi ki:

  esnaf arkadaşım çirkin kelimeler bunlar yorumun çok hoş değil 5 sene sonra beğenmezsek değiştiririz takma bunları dile getirmene gerek yok boşver…

 10. Akdenizli dedi ki:

  Bu Leyla Yağmurlugil, bir de Kemer’e nasıl geldiğini ve bu ilçede önce kimlerin onun elinden tuttuğunu, kimlerin ekmeğini yediğini de anlatsın ya be kardeşim. Leyla, Kemer Gözcü gazetesinden bahsediyorum. ben de çalıştım seninle orada. ama bu yaptıklarını sindiremiyorum. ayıp! kardeşim ayıp. o insanlar hep senin iyiliğini istediler. Neden ve nasıl karşılarına geçtiğinide yazsana bir ara bi taraflara. okusun millet. ama mustafa gülün seninle birlikte uydurduğu para yalanlarını değil, hakikati anlatta okuyalım Leyla Yağmurlugil. karşılığı ne olursa olsun insan ekmek yediği yere, bu kadar tükürmez. seni o ailede bizde Allah’a havale ettik. sen yalnızca bunu bil ve devam et. Hak doğrunun yanındadır bunu unutma!!

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari