CHP KEMER ESKİ İLÇE BAŞKANI SALİM UYSAL’DA BİZİ KIRMADI

Temmuz 20, 2009 tarihinde tarafından  
SOYDA_BAŞYAZI - Hüseyin SOYDABAŞ kategorisinde yayımlanmıştır.

Birkaç zaman önce ADD Kemer Şubesi Eski Başkanı ve köşe yazarımız Ali Ekber Koç Bey’in köşesinde yazmış olduğu “Kemal Yüksel muradına erdi mi?” isimli yazısına gelen yorumların üzerine gözler, gerek yazıda gerek yorumlarda isimleri geçen şahısların üzerinde olmaya başladı.

İlk olarak KEMİAD Yönetim Kurulu Başkanı ve CHP Kemer Belediye Başkanı Ali Nail Kılıç Bey sitemize bir açıklama yaparak duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Halen bu haber sayfalarımızdadır.

Bu defa ben bir ismi telefonla aradım. Bu isim CHP Kemer Eski İlçe Başkanı Salim Uysal idi.

Kendisine sitemiz ve duruşumuz hakkında bilgiler aktardım ve bu konudan bahsettim ve fikrini sordum, ısrar ettim;

ekemerblog: Sevgili Salim Uysal, şahsım ve ekemerblog olarak, güçlü iktidarların, güçlü ve proje yaratan muhalefetler ile mümkün olduğunu, siyasi yarışın kalitesinin artmasının buna bağlı olduğunu savunuyoruz. Bu anlamda bir süre önce sitemizdeki köşesinde bir yazı yazan, yazarımız Sayın Ali Ekber Koç, bazı konulara değinmiş, CHP Kemer’de bazı hataların yapıldığından bahsetmiş ve bu yazıda sizin de adınız geçmiştir. Öncelikle bu yazıyı okudunuz mu?

Salim Uysal: Sayın Soydabaş. Öncelikle ve geçte olsa yeni internet haber ve yorum sitenizin hayırlı olmasını dilerim. İnanıyorum ki sizin yönetiminizdeki bu site Kemer de birçok iyi şeye yön verecek. Tabi kötü olanlara da dikkat çekecek. Allah işlerini bir an önce yoluna koymana yardım eder de bu siteye ve Kemer’imize daha çok zaman ayırabilirsin. Tabii ki yazıları ve yorumları okuyorum, takip ediyorum.

ekemerblog: Okuduysanız, önce bir yerel gazetede yayımlanan bir önceki CHP Kemer İlçe Başkanı Sayın Necati Ataş’ın iki gün süren yazısının ardından, bu yazınında gündeme gelmesi ile, sitemiz sayfalarında bir kamu oyu oluştu, bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?

Salim Uysal: Her ne kadar bazı arkadaşlarımızın dayatması sonucu üyelikten dahi istifa etmek zorunda kalsam da her gün bu tarz sorularla karşılaşıyorum. Tüm bu yaşananları üzülerek izliyorum Şu anda üyesi bile olmadığım bir parti ile ilgili bu tarz bir açıklama yapmam ne kadar doğru olabilir bilmiyorum?

ekemerblog: Ama belirttiğim gibi bu olayda iki misyonunuz var. Birincisi bu partinin eski ilçe başkanısınız,  Okuyucularımız yaptıkları yorumlarla görüşünüzü soruyorlar. İkincisi, Ali Ekber Koç’un yazısında adınız geçiyor ve bu da size bir görev yüklüyor.

Salim Uysal: Yazı ve yorumlarda adım geçtiği için ve sizi kıramayacağım birkaç kısa cümle ile cevap vereyim. Bildiğiniz gibi ben Kemer İlçesinden sorumluydum ve çalışma arkadaşlarımla birlikte en iyisini yapmaya çalıştık. Çevremiz karşısındaki insanın başarısızlığını kendi başarısı gibi göstermeye çalışan insanlarla dolu. Bu tip sorunların çözüm yerinin İlçe Danışma Kurulları veya İlçe Kongreleri olduğuna inananlardanım

Biliyorsunuz parti yöneticilerim beni ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk ettiler. Bende bu karar üzerine partimle bu konumda karşı karşıya gelmeyi kendime yakıştıramadığımdan dolayı istifa etmiştim.

Benim söyleyeceğim tüm CHP’lilerin artık bu tarz birbirlerini yaralayıcı sözlerden kaçınmaları ve yukarıda belirttiğim gibi eğer yapılırsa ilçe danışma kurulunda ya da ilçe kongresinde konuşmaları. Kol kırılır yen içinde kalır.

Seçim süreci dâhil hiç bir yerde bir açıklamam olmamıştır benim. İlçe Başkanlığından istifa ettiğim günden bugüne kadar partimle ilgili ilk açıklamamdır bu aynı zamanda. Bunun da altını çizmek isterim

Bundan önceki ilçe örgütü yani Necati Ataş yönetimi beni ihraç edilmem talebiyle il yönetimine sevk etmiştir.

Son olarak; tüm CHP’lilerin bu tür yorumlara artık dur demesi gerektiğine inanıyorum.

ekemerblog: Yani bir şey varsa ve bu için için kaynıyorsa neden saklansın ki, kangren varsa kolu kesmekte bir tedavi usulüdür.

Salim Uysal: Haklısınız zaten objektif olmak ve sorun varsa çare üretmek yöneticilerin vasıfları arasındadır. Yoksa müdahale edilmediğinde ya da doğrusu halka anlatılmadığında veya küçük yanlış büyümeden doğru hale getirilmediğinde, yalan bile efsane olabiliyor. Ama tekrar altını çizerek söylüyorum ki bu tarz tartışmaların yeri partinin yapacağı Danışma Kurulu veya İlçe Kongresidir. Tüm CHP’lilerden ben buna uygun davranmalarını istiyorum.

 Tekrar başarılı bir yayın hayatı diliyorum ekemerblog sitesine.

ekemerblog: İlginize teşekkür ederiz. Bu arada Kemer Belediyesi olarak arka arkaya projeler üretiyorsunuz. Ama çıta yükseldi mi, daha azı mutlu etmez insanları. Kemer’de havalar nasıl.

Salim Uysal: Asıl konumuz bunlar olmalıydı aslında. Evet, kemerde insanlarımız son 10 yıldır mutsuz. Bu da Başkanımız Sayın Mustafa GÜL’ün bir önceki hizmet döneminden bugüne kadar geçen süreyi işaret etmektedir. Başkanımızın göreve gelir gelmez verdiği talimatlar ve yaptığı uygulamalar doğrultusunda tüm çalışanlarımızla birlikte ilçemizin yurt içindeki tanıtımı için her türlü çabayı sarf ediyoruz. Takip ettiyseniz, ilçemizde önce Altın Nar Güreşleri, sonra Altın Nar Kültür ve Sanat Festivali ve Türkiye Offshore şampiyonasının beşinci ve altıncı ayağı yapıldı. Bunların dışında yer yer başka etkinlikler yapılmakta ve Kemer ülke gündeminde tutulmaktadır. Seçimin tarihi itibariyle yurtdışı tanıtım fırsatlarının kaçırılması bir engelimiz. Diğer yandan dünya ekonomisindeki olumsuz gelişmelerinde etkisiyle de bazı olumsuzluklar yaşıyoruz. Ancak iyi niyet ve biraz özveriyle Kemer’in yarınının dünden daha iyi olacağını söyleyebilirim.

Selam sabahtan sonra telefonu kapadık. Edindiğim izlenim, tüm bu tartışmaların uzağında durmak istediği şeklinde. Hem dışında kalmak hem de partinin iç işlerine karışmamak istiyor.

Ama aslanın gönlündekini aslan bilir.

Sevgi ve saygılarımızla…

 • Netinial Internet

Yorumlar

“CHP KEMER ESKİ İLÇE BAŞKANI SALİM UYSAL’DA BİZİ KIRMADI” adlı makaleye 9 yorum yapilmis
 1. İstanbullu esnaf (anladın sen onu) dedi ki:

  Belediye Başkan adayımızdan sonra Eski İlçe Başkanımızda güzel ve birliktelik dolu bir duruş vermiş.
  Ayrıldığı partiyi ve bizleri onore etmiş. Sağol başkanım, seni anlyoruz seviyoruz.

 2. esnaf dedi ki:

  Tebrkler eskimeyecek başkan. işte sorumlu yöneticilik bu. kimbilir içinde ne fırtınalar kopuyor. ama kendine yakışanları söylemişsin. tekrar tebrikler.
  sayın soydabaş ayrıca size de çok teşekkür ederiz çok sesliliği sağlamaya özen gösterdiğiniz için

 3. Seval Girgin dedi ki:

  Başkanım, Tekirova’dan sevgiler.
  CHP’liler bu birleştiriciliğinizi unutmayacaktır.
  Keşke dediğiniz olsaydıda Mustafa Gülle hem Kemeri, hem Gatapı alsaydık.

 4. kemerli dedi ki:

  ah başkan ah. inşallah deniz baykal hatasını anlamıştır. senin dediklerin olsaydı şimdi bu halde mi olurdu partimiz. kemerde 4 te 4 yapacaktık senin birleştiriciliğin sayesinde. bizleri partiye tekrar kazandırdın ama sen gittin. inşallah en kısa zamanda tekrar aramızda olursun. çünkü bu partinin her zaman senin gibi insanlara ihtiyacı var.

 5. FİDAN GÜLMÜŞ dedi ki:

  Bu açıklamalarından önceki Salim Uysal portresi ile, bu açıklamalarından sonraki Salim uysal portresi çok değişik. Yani AÖ ve AS gibi yani. Ve AS profili sizin yeni olumlu yüzünüz.

 6. B.Kuş dedi ki:

  Aynı siyasi görüşte değiliz. Ama onun partisini bırakıp, bir isim için başka partiye hizmet etmesini yadırgadım. Aynı en parlak zamanında Sn. Soydabaşın yaptığı gibi. M. Gül de büyü mü var.

 7. Anadolu Hastanesi Çalışanı dedi ki:

  Sayın Ali ve Salim beyler
  Bu yorumu her ikinize de yapıyorum.
  Bir asgari müşterekte buluşmanız çok güzel. Keşke bunu baştan başarabilseydiniz.
  Hiçbir şey için geç değildir.
  Hangi yerde olduğunuz önemli değil.
  Kalbinizin Kemer’in ortak çıkarları için attığını ve bölünme yerine birleşmeyi arzuladığınıza inanıyorum.

 8. Ali Kemal Özçelik dedi ki:

  Kemer Chp ye en büyük katkın, bal yapmaz arılar olan Kemerlileri chp yönetiminden uzaklaştırmak oldu,
  Bu bile yeter.
  Bakın sayenizde orada pırıl pırıl bir yönetim var,

 9. mutlu dedi ki:

  işte sorumlu yöneticilik bu. yangına körükle gitmiyor başkan. belki de en çok konuşması gereken kişi ama istifa ettiği halde konuşmuyor ve taraflara itidal çağrısı yapıyor. ben biliyorum ki kendi partilileri olan ve bir dönem çalışma arkadaşlığı yaptığı kişiler dahi, hakkında onca laf etti seçim döneminde ve sonrasında, ama ağzını bile açmadı başkan. herhalde bir gün gelir verir cevabını. aslında herkes sabırsızlıkla bekliyor konuşacağı günü başkanın. biliyoruz ki içinde sakladığı bir çok şey var aday belirleme, seçim süreci ve ilçe başkanlığı atamalarıyla ilgili.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari