HADİ, BİR SES VER ARTIK…-DİLA E. AYDIN

Haziran 17, 2009 tarihinde tarafından  
ŞİİR AŞKTIR_AŞK ŞİİRDİR kategorisinde yayımlanmıştır.

(Gönderilemeyen mektuplara ilavedir… Daha kaç tane yazılır ya da yazılacak bilinmiyor)
Hadi bir ses ver artık ben gitmeden bu diyarlardan, hadi bir ses var artık ben gitmeden bu dünyadan. Verdiğin ceza müebbetti. Yok mu hiç hafifletici iyi bir yanım, yok mu affedilme ihtimalim? Demir parmaklıklar ardında daha ne kadar kalacağım?

 

Kırık dökük her yanım, yüzümü döndüm güneşe o da bana dargın. Kor dolu yüreğim yangın yeri gibi, talan olmuş, ellerim alevler içinde değişiyor yabancılaşıyor bedenime, tanıyamıyorum gözlerimi, renk değiştiriyorlar git gide. Eskiden mavi, mavi bakarlardı yeryüzüne her güzelliğe, şimdi onlar da kara, kara bakıyor her yere.

 

Aynalar görüntümü yansıtmıyor artık, her şey herkes küstü sen gidince. Buralarda artık yağmur da yağmıyor, oysa alışmam lazım toprağın kokusuna ve rengine.

 

Bir seslendim olmadı duymazdan geldi yüreğin, yine seslendim yine olmadı görmezden geldi gözlerin. Bir dokundum ürperdin yabancı geldi ellerim, bir daha dokundum titredi bedenin, çünkü soğudu ellerim sen gittin gideli. Yoksa buralardan oralara gelmiyor mu sesim?

 

Ben bağırıyorum oysa avazım çıktığı kadar. Sabah ezanlarında gönderiyorum yakarışlarımı ama nafile, anladım gözünden de sildin gönlünden de.

 

Anladım artık, ben dünyanın son gününe kadar soğuk parmaklıklar arasında kalacağım. Duvarlar; sabırlı dert dinleyenim. Sessizlik; kulaklarımda haykıran bir çığlık senfonisi. Sensizlik; ceza müddetim ve… Ölümüm  beraat  olacak…

 
“DİLERİM, HİÇ KİMSE ÇARESİZ KALMASIN; NE SILAYA AĞLASIN, NE GURBETE VE… ÇARPTIRILMASIN MÜEBBETE. KÜREK MAHKÛMLARI GİBİ OMUZUNUZDA BİR AĞIRLIK, BÖYLE HAKSIZ BİR YAŞAM. BU CEZA ÇEKİLMİYOR”

 
Esenlikle ve sevgiyle… Melekler öpsün yüreğinizden…

 

DİLA EMRAL AYDIN

İZMİR KARŞIYAKA

2007 HAZAN

  • Netinial Internet

Yorumlar

“HADİ, BİR SES VER ARTIK…-DİLA E. AYDIN” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. münir dedi ki:

    merhabalar

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari