HERKESİ VE HERŞEYİ SEVMEK! – Feray CİVAN

Haziran 2, 2009 tarihinde tarafından  
ŞİİR AŞKTIR_AŞK ŞİİRDİR kategorisinde yayımlanmıştır.

Herkesi ve her şeyi sevmek. Sadece sevmek! Bir kuşu, bir böceği, bir çiçeği! Yeryüzünde var olan her şeyi sevmek. Her zaman klasikleşmiş bir sevgi tanımı vardır. Acaba hangisi gerçek bir sevginin, aşkın tanımıdır. Ya da insanlar kendilerine doğru tanımı bulabiliyorlar mı? Sevgi evrenseldir, tıpkı bir müzik gibi. Ama insanlar evrensel olarak yaşamayı bir tarafa bırakın, kişisel olarak gerçek anlamıyla sevebiliyorlar mı? Seven sevilenden bir menfaat bekler mi? Sevginin bir çerçevesi, sınırı var mıdır?

Bir kelebeği düşünün. Ömrü çok kısadır. Kelebek bile bu kısacık ömründe bir çiçeği sevebiliyorsa, bu demektir ki sevgi kutsal bir duygudur. Sizce de öyle değil mi? Sevgi, fedakârlık, özveri gerektirir. Çıkar gözetmezsiniz severken. Ve hayatta bir çok nesneyi ya da kişiyi seversiniz. Ama o sevginin nedenini bilmezsiniz bilemezsiniz. Güzel olan, insana haz veren bu belirsizliktir belki de. O bilinmeyen ortaya çıkarsa sanki büyü bozulacaktır.

Okumuş olduğum bir kitapta “EĞER BİRGÜN HAYATIMA İHTİYACIN OLURSA, GEL VE AL ONU” yazıyordu. Gerçek, çıkarsız ve yalansız sevgi bu mu olmalı acaba? Sevgi ve aşk her ne şekilde tanımlanırsa tanımlansın yada yaşansın sevmek, aşık olmak insanın yaşayabileceği en güzel duygu. İnsana yaşama sevinci verir, sabah uyandığınızda yüzünüzde tebessüm belirir, içiniz her daim huzurlu ve mutlu olur. Sonuç itibari ile yaşamaktır bir anlamda. VE BEN YAŞAMAYI SEVİYORUM.

Tüm insanlık adına dileğim her zaman sevin sebep-çıkar beklemeden. Sevgi her şeyin üstesinden gelir. Sevince insan daha da cesur olur. İnsanı hayata bağlar. Sevginin gücüne inanın yeter. Gerisi gelir zaten ardından. Sevgi özgürlük kadar özeldir. O’nun gözlerinin içine baktığın zaman, uçsuz bucaksız ummanlarda kaybolmaktır. VE DÜNYANIN ŞAH DAMARINI KESMEK. O kadar sevmek yani.

Ve sevmek cesaret ister. Cesaretin, gücün varsa seveceksin. Sevince acı çektirmek, yalnız bırakmak, terk etmek gibi bir lüksün olmayacak hiç bir zaman. Ve sevgiyi göstereceksiniz söylemek yetmez. Gözlerinde olacak sevgi. O gözlere bakınca göreceksin. Bir de o gözlerde göstermeyi bileceksin sevgiyi. Sanıyorum sevgiyi o gözlerde gördükten ve gösterdikten sonra vazgeçemeyeceksiniz sevmekten.

Hayatın daha güzel olduğunun farkına varacaksınız. Küçük şeylerden mutlu olmasını bileceksiniz. Şarkılarda onu düşüneceksiniz. Yaşanmış olan her aşkın hikâyesinde kendinizi bulacaksınız. Hayatınızın en büyük neşesi o olacak mesela. Her an sevginizi dile getirmek, göstermek ve yaşamak isteyeceksiniz.

 

Kısacası, HAYATI VE SEVMEYİ SEVECEKSİNİZ. SİZİN ADINIZA TÜM TEMENNİM BUDUR. SEVGİSİZ BİR GÜN BİLE GEÇİRMEMENİZ DİLEĞİYLE,

SEVGİYLE KALIN.

 

 Feray Civan

 • Netinial Internet

Yorumlar

“HERKESİ VE HERŞEYİ SEVMEK! – Feray CİVAN” adlı makaleye 8 yorum yapilmis
 1. NEHİR dedi ki:

  CANIMIN İÇİ ÇOK GÜZEL YAZMIŞSIN VE YİNE ÇOK GÜZEL KONULARA DEĞİNMİŞ O SIMSICAK YÜREĞİN…Ama keşkE hayatımızda sevmemize engel olucak şeyler çıkmasa 🙁 şimdi yazdıklarını okuyunca düşündümki kalbe kilit vurmaya gerek yok!!!HAYATIMA İHTİYACI VARSA EĞER GELİR ALIR yOKSAaa………………….. 😉

 2. Deniz ÖZGÜR dedi ki:

  Sevdim Feraycığım bir kelebeğin özgürlüğü sevdiği kadar sevdim onu ama onun umrunda bile değildi sence ne yapmalı şimdi … ? 🙁

 3. hasan taşkıran dedi ki:

  gerçekten çok güzel yazmışsınız yüreğinze sağlık

 4. KEMERLİ dedi ki:

  BU YAZI SİZİN KALEMİNİZDEN ÇIKTIYSA GÜZEL BİR YAZI OLMUŞ.SEVMEK CESARET VE YÜREK İSTER. DOĞRU SÖYLEMİŞSİNİZ. CESARETİNİZDEN DOLAYI TEBRİK EDERİM.

 5. Adem Meral dedi ki:

  Feray Hanım;
  Yazdığınız yazılar bizleri günlük gailelerimizden
  uzaklaştıran ve hislerimize tercüman olan yazılar.
  Var olun, sağ olun.

 6. Ayşe dedi ki:

  güzel bir yazı……. tebrik ederim. yazılarınızın devamını sabırsızlıkla bekliyorum

 7. SMİT&DORLAS CAFFEE dedi ki:

  yüzün ve kendin kadar kadar güzel bi yazı tebrik ederim yazılarının devamını bekliyorum görüşmek üzere TAYFUN ÇABUK

 8. Başak dedi ki:


  Sevmek çok zormuş
  Sevmemek ÇOK zor
  Sevilmemek çok zor

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari