İHANETLER VE İTİRAFLAR… Hüseyin SOYDABAŞ-KEMER HAKİMİYET

Ekim 30, 2017 tarihinde tarafından  
Hüseyin SOYDABAŞ-KEMER HAKİMİYET kategorisinde yayımlanmıştır.

İHANETLER VE İTİRAFLAR…

Geçen hafta Tosun Ülge ile yaptığımız “Türel’e haksızlık ettiğimi düşünüyorum” isimli röportaj Kemer’i aştı ve Antalya Yerel Gazeteleri’nde yer buldu. Keşke tam olarak anlaşılabilmesi için tamamı sunulsaydı da ihanetlerin şehirler üzerindeki etkileri daha da gözler önüne serilebilseydi.

Birkaç gün önce Uluslararası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesi’nde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan İstanbul ile ilgi olarak özetle şunları söyledi.

“Bizim fikir dünyamızda medeniyet şehirdir. Şehir de Medine’dir. İslam şehirlerinde ihtişam ile sadelik, yeni ile eski iç içedir ve bir aradadır. ‘Hiç ölmeyecekmiş gibi dünyaya her an ölecekmiş gibi uhraya bakmak hayatı bu şekilde anlamlandırmak’ işte gerçek bu. Bunun yanında şehirlerinde zamanla tekerrür eden kendini yenileyen bir karakteri vardır”

“Kadim şehirlerin en önemli güzelliği, ana karakterlerini kaybetmeden yeniyi bünyelerinde eritmesi, özlerinden katarak yeniden yoğurmasıdır. İstanbul bu açıdan gerçekten müstesna bir şehirdir. Ama biz bu şehrin kıymetini bilmedik, biz bu şehre ihanet ettik, hala da ihanet ediyoruz. Ben de bundan sorumluyum”

Sayın Cumhurbaşkanımın söylediği “Biz bu şehre ihanet ettik, hala da ihanet ediyoruz. Ben de bundan sorumluyum” cümlesi ne güzel bir ifade…

‘İtiraf, özeleştiri, özür, teslimiyet, tevazu’ hepsi iç içe…

Keza Mustafa Gül’ün Koza Tv de, Kemer AK PARTİ Eski Yönetim Kurulu Üyesi Teoman Kara’nın partinin Antalya Sorumlusu Afyon Milletvekili’nin de katıldığı toplantı sırasında söz alarak söylediğini ifade ettiği  ‘Sayın vekilim şu salonun içinde bu partiye (AK PARTİ) ihanet etmeyen kimse yok. Ben de dâhil, çünkü hepimiz Mustafa Gül’e (MHP/CHP) oy verdik” sözü ne zarif bir itiraf.

Mustafa Gül’ün MHP adına kazandığı, Yusuf Üras’ın AK PARTİ adına kaybettiği 2014 Yerel Seçimleri sırasında veya sonrasında Sayın Üras’ın söylediği ‘Kemer’de Haşhaşiler var’ cümlesinin ne anlama geldiğini şimdi daha iyi anlıyoruz.

Bu bağlamda birkaç zaman önce Kemer’de bir yerel gazetede okuduğum “FETÖ zanlısından saldırı girişimi” isimli haberin bendeki izlerini paylaşmak istiyorum… Anlatmak istediğim kişi HALİL KALE…

Mustafa Bilici’nin kurduğu AK PARTİ İlçe Yönetimi itibariyle tanıdığım bir partili. Ben de dâhil bazı İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri zamanın İl Başkanı Hamza Taş’ın davetiyle ‘Kale’ evinde çay içip sohbet ettiğimiz, yine Hamza Taş’ın deyimiyle “Tecrübeli, saygıdeğer, güvenilecek, sözü dinlenecek,  ‘zengin’ bir kişi. Muhakkak yönetimde olmalı ve yönetim oluşturmak için fikri alınmalı”

Yeni yönetim oluşturacağımda Halil Kale bana ‘Başkanım Güven Koleji Müdür Yardımcısı sizinle görüşmek istiyor ve yanına davet ediyor, bunların oyu bizim için önemli beraber gidebilir miyiz’ dedi ve gittik. Fikir olarak beni yakın bulmadılar ama itibarlı karşılandık ve uğurlandık…

Bana önerdikleri isimleri tanımıyordum ancak yeni ilçe yönetimini olabildiğince Kemer ve Beldeleri’ne yayılmış olarak yapılandırmak istiyordum. Görüştüğümüz kişinin ricası, Halil Kale’nin markajı ve Hamza Taş’ın ‘Olmalılar’ direktifi ile dedikleri kişileri yönetime aldım.

O günlerde Halil Kale’nin önerdiği Güven Koleji destekli, Hamza Taş icazetli kişilerin birisi Çağlayan isimli bir eczacı diğeri ise 2014 Yerel Seçimleri ile ilgili olarak “biz hepimiz AK PARTİ’ye ihanet ettik, MHP’li Mustafa Gül’e destek verdik” diye itiraf eden AK PARTİ’li Teoman Kara’ydı.

Geçen gün Kemer yerel gazetelerini takip ederken Halil Kale’nin bir fotoğrafını gördüm. Fetöden ifadesi alınmak üzere adliyeye getirilirken gazetecilere saldırıyordu…

“Güven Koleji Kale’sinden sonra Halil Kale’si de düşmüş Fetö’nün ” dedim kendi kendime…

Gelelim tekrar günümüze…

Geçmişteki ihanetlerini, gelecekte de bir öncekinden biraz fazla rakamlara yeniden yapabileceğini birçok kişinin dillendirdiği kişiler hala partilerin yetkilileri ile dirsek temasında ve fotoğraflarda.

Yahu size bu ikbali sağlayanlar, akçe sunanlar iktidarın itmesi sonucu sizin kendisinden bir adım önde olduğunuzu hissettiğinde verdiği makbuzu hem de tüm Kemer’in huzurunda size sallamayacak mı?

Kendi durumunuz umurumda değil ama partinin düşeceği durumu da mı düşünmüyorsunuz?

Sizin artık tek göreviniz var.

Bu güne kadar kazandıklarınızın hatırına Kemer Belediyesi’ni iktidar partili yapmak ve Kemer’i iktidar partisinin hizmetleri ile tanıştırmak. Bunun için de partiden uzak durmak.

Yoksa başka partilerin iktidarı sizin ihanetlerinizin üzerine kurulacak…

Not: Arslanbucak Mahallesi ziyaretlerim sırasında gördüğüm Eski Toros Koleji, yeni Kemer Adliye Binası üzerinde bulunan ve kum saatini ifade eden şekil aynı zamanda Zaman Gazetesi’nin de amblemidir. Belki küçük bir ayrıntı ama bana ülke adına yaşadığımız bir ihaneti hatırlatıyor. Bunun yok edilmesinin iyi olacağı inancındayım.

Sevgi ve saygılarımla….

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari