İLAN-I AŞK EDİYORUM!

Mayıs 17, 2009 tarihinde tarafından  
ŞİİR AŞKTIR_AŞK ŞİİRDİR kategorisinde yayımlanmıştır.

İlişkileri erkeklerin başlatması kural mıdır? Kadınlık onuruna yakışmaz mı aşkını dile dökmek? Saklamak mı lazımdı bilemiyorum? Bildiğim tek gerçek var, seni seviyorum!

İlan-ı Aşk Ediyorum!

Günlerdir içimde biriken cümlelerim var. Sana coşan yüreğimi dindirmek mümkün değil. Aşk denilen bu oyunu, emin ol herkesten fazla bilirim. Tüm hamlelerini ezberlemiş, her hareketin karşılığında ne geleceğini bilen bir kadın olarak söylüyorum, ben oynamıyorum! Bu sefer, en azından bir kere daha aşka güvenmek için, bütün kirliliğinden, şartlarından, düzeninden ve kurallarından sıyrılarak, oyuna katılmıyorum.

Bu yürek kaç sevda gördü bir bilsen? Kaç kez şahitlik etmiştir içinde sevgi olan yeminlere? Aşka olan inancımı kaç kere kırdılar, yine kalktım, yeniden denedim. Hiç bozmadım kalbimi, umutlarımı kirletmedim. Elimden geldiğince sakladım, korudum aşkı, hatta sen şifresini çözene kadar bir kasada kilitli duruyordu. Madem açtın artık kapıyı, görüldü yüzü içimdeki sevginin, o zaman dedim, sonuna kadar yaşayalım. Razı olacağım ne varsa bu ilişkide yaşanacak. Samuel Beckett’in sözleri geliyor aklıma: Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Gene dene, gene yenil, daha iyi yenil! En fazla bir daha kanar içim diyorum, ne olacak? Bir kere de sana kanmak istiyorum.

Bize böyle öğretilmedi aslında. Duygularını saklamak, içindekileri bastırmak, aşkını itiraf etmemek, naz yapmak doğru gibi gösterildi. Genel geçer kurallara bakarsak da öyle duruyor. Kimseden olmasa, kendi yaşamımdan yola çıkarak biliyorum ki, bir erkeğe bu kadar gönül açılmaz. Sonra çok acıtırlar canını, ne varsa içinde iyiye, sevgiye ve güzele ait olan, kirleterek parçalarlar. Bütün bu aşk yasasının kanunlarını değiştiren tek bir şey var: Sen!Sana güveniyorum, biliyorum ki bu söylenenler içinden bir canavar çıkartmayacak. Kalleşliği peşinde dolaştırmayacaksın, ilk fırsat bulduğunda hançer batırmayacaksın bu büyük sevgiye. En azından inancım ve umudum var. Bu da çok büyük bir zenginliktir, kalp yolunda birleşmek isteyen biri için.

Her ne yaşanacaksa elinde, kabul ediyorum. Fakirliği, ağlamayı, kahkahayı, acıyı ve tatlıyı, ne varsa paylaşalım diyorum. Üstelik laf olsun diye değil, hayatın tüm gerçeklerine rağmen söylüyorum. Beklentisiz sevmeyi denedim ama sensiz geçen geceleri bu yüreğe anlatamıyorum.

Bir masal düşlemiyorum. Biliyorum ki, kavgasız, gürültüsüz geçmiyor ömür. Elbette sinir edecektir birkaç hareketin beni, belki kırılacağız birbirimize, hep gülistanlık değil ya yaşam? Olacaklara rağmen, gideceğini bir gün bilerek, şu kısa hayatta sadece az zamana sığacak olsa da seninle geçirilecek bir süre istiyorum.

İşin özü sevgilim, dolabın bir kısmını boşaltıyorum, salondaki koltuğun sevdiğin bir köşesini, kütüphanemden rafları, sana ait bir çalışma masasını, iç çamaşırı dolabından bir çekmeceyi, iki balkondan birini; yatağımın, ekmeğimin, aklımın ve ruhumun yarısını; kalbimin ise tamamını teklif ediyorum. Yani ilan-ı aşk ediyorum, şu uzun yaşam yolculuğunda bana tanıklık eder misin?

 • Netinial Internet

Yorumlar

“İLAN-I AŞK EDİYORUM!” adlı makaleye 4 yorum yapilmis
 1. Fazilet SAĞLAM dedi ki:

  Bu yazıyı yazan kim 🙁

 2. orhan karadağ dedi ki:

  Yaaa erkek yada bayan olması fark etmiyor ki. İlanı aşk ederken bayanlar da ilanı aşk eder. Ama bazı bayanlar guruna yediremedikleri için her zaman karşı taraftan bekler bence yanlış olduğunu düşünüyorum, ona bakarsak bazı erkeklerde ne kadar sevse de ya da hoşlansa da ilanı aşk edemiyor. Neden mi, işte “ya ters tepki verirse düşüncesiyle o yüzden karşı taraftan bekliyor ilanı aşk teklifini ben böyle düşünüyorum ilanı aşk etmek her zaman güzeldir ama bazen kötü olabiliyor ilişkiler oda iki tarftan birileri her zaman bir adım ilerde olması gerekiyor, nasıl olacak diye soracak olursanız her zaman bayan yada erkek ilk adımı atar diye bir kural olduğunu düşünmuyorum. erkek yada bayan hangisi daha düşünceli ise yada ilişkillerin hiç uğruna bitmesini istemiyorsa ilk adımı o her zaman atmak sorundadır
  işte ilanı aşk bile ne sorumluklar meydana getiriyor.

 3. FCS dedi ki:

  Bundan 2.5 yıl önce sevgilimle aynı gün ilan ettik birbirimize aşkımızı. O gün bu gündür o kadar mutluyuz ki liseli aşıklar gibi. O ilanı aşk etmese ben yine edecektim. Mutluluk aşk sevgi insanın hayatında kaç kere yakasına yapışır ki. Aşkta gurur olduğuna inanmıyorum, en azından benim için yok. Aşkta herşey mubahtır. Dilerim herkes benim yaşadığım aşkı ve mutluluğu yaşasın. SENİ ÇOK SEVİYORUM BEBEĞİM. İYİ Kİ VARSIN İYİ Kİ BENİMSİN.

 4. Perihan SAĞLAM dedi ki:

  Feraycım canım arkadaşım nekadar da güzel anlatmışsın nekadar güzel yazmışsın. İşyerindeyim şuan okurken birkaç defa durakladım Ağlamamak için sankileştirdim kendimi ve tekrar devam ettim Söyleyecek çok fazla birşey yok TEBRİK EDERİM HARİKAYDI demekten başka 🙂

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari