KLAVYELERİNİZİ FAZLA YAĞLAMAYIN… Tosun ÜLGE-KEMER HAKİMİYET

Ekim 30, 2017 tarihinde tarafından  
Tosun ÜLGE-KEMER HAKİMİYET kategorisinde yayımlanmıştır.

Ben her zaman şunu söylerim sosyal medyayı kullanamıyoruz. Sosyal medya bir iletişim aracıdır ama biz bunu hep kötü yönde kullanıyoruz. Sosyal medya aracılığıyla birilerine rest çekenler, birbirlerine küfür edenler, birbirleriyle kavga edenleri görmekteyiz. Buda bizim ne kadar tahammülsüz olduğumuzu göstermektedir.

Ben bir gazeteci olarak her zaman eleştiriye açığım, beni eleştirenlere de hiçbir zaman ne kızarım nede tepki gösteririm. Eleştiri okuyucunun en doğal hakkıdır. Ama eleştirmek demek hakaret etmek değildir. Biz malesef eleştiriyle hakareti bazen karıştırıyoruz.

Ben şimdi gazetemde köşe yazıyorum, beğenirsiniz beğenmezsiniz. Gazetemde yazdığım köşe bana aittir. Yani benim fikirlerimi yansıtır. Bakın şurayı iyi anlayın gazetedeki bana ait olan köşeden bahsediyorum, haberlerden değil. Bu köşe sadece benim fikirlerimi yansıtır. Beğensenizde beğenmesenizde ben şahsi fikrimi beyan ediyorum.

Bir de işin ilginç olan tarafı benim yazdığım yazıların muhatapları cevap vermiyor, sadece onun gölgesinden geçinenler bana cevap veriyor. Bu bile kişilerin özgür iradesini yansıtmadığının kanıtıdır. Ben belediye ile ilgili yazılar yazıyorum bana yorum yaparlarken hiçbiri yalan demiyor, ne diyor “sen bugüne kadar neden sustun” diyor. Bende onlara izah ediyorum “yanlışın yanında daha ne kadar durabilirim” diye.

Bundan daha açık bir cevap şekli olabilir mi? Yani klavyesini yağlayan geçiyor klavyenin başına, atış serbest diyor kafasına göre atıp tutuyor. İşte sosyal medyanın en sevmediğim yanı da bu.

Bana yorum yapan arkadaşlara sesleniyorum benim ofisim var herkese de kapım açıktır, sosyal medyada yorum yapacağınıza gelin bana sorun. Ofise gelemiyormusunuz benim telefonumu Kemer’de herkes bilir hiçbir zamanda telefonumu kapatmam, arayın ben sizin yanınıza geleyim. Sosyal medyada birilerine yağcılık yapayım derken kendi kendinizi batırmayın. Sonra benim yazacaklarımın altında ezilir kalırsınız. Seviyeli yorumlara her zaman açığım.

EĞİTİM ŞART…

Şimdi size sosyal medyada okuduğum ve tasvip etmediğim bir yazıyı paylaşacağım. Hem eğitimci hemde anne olan bir bayanın tehditvari yazıları hiç hoşuma gitmedi, hazır bugün sosyal medya demişken bu yazıyı da sizlerle paylaşmak istiyorum.

“Yaaaa bu insanlar ne garip. öğlen yemeği için eve gelen oğlum bugün sessiz. Ne oldu diye gayri ihtiyari sordum. Sınıfta bir arkadaşı Mirza bana tükürdü diye babasına şikayet etmiş. O koskoca adam sınıfa gelerek oğluma SENİN KAFANI KOPARIRIM ve benzeri laflarla çocuğu tehdit etmiş. Öğretmenimiz sağ olsun böyle bir durumun yaşanmadığını söylese de veli pek ikna olmamış.

Şimdi soruyorum. Çocuklar oynar, kavga eder, düşer, itişir ama yine birliktedir. Birbirlerini bırakmazlar. İsmini bilmediğim bu veliye söyleyecek iki çift lafım var. Herkesin çocuğu kendine kıymetlidir. Ama benim için sadece kendi çocuğum değil tüm çocuklar kıymetlidir. Sen bu kelimeleri sarf ederken hiç mi utanmadın? Bu çocuğunda bir ailesi vardır. Ortada büyük bir sorun olsa onlarla da konuşurum diye hiç mi düşünmedin? Kısaca aynaya hiç mi bakmıyorsun? İşin özeti okula gitme zamanı gelmiş. Gidip her çocuğun bir ailesi olduğunu bilmeyen velilere söyleme zamanı……….”
Takdir ve yorumu size bırakıyorum…

657 KEMAL…

657 Kemal’in kim olduğunu biliyorsunuz artık. Bu 657 Kemal biliyorsunuz delege seçimlerinde Mustafa Gül’ün emriyle ihanet ettiği CHP’lilere yol gösterici oldu.

Tabii belediye ellerinde istediklerini işe alırlar, istediklerini de işten çıkartırlar.

Bu 657 Kemal benim ofisimde çalışan ve kendisi CHP’li olan Şerife Hanıma belediyede iş teklif etmiştir. Amaç beni yıldırmak.
Şimdi ben Kemer kamuoyuna soruyorum. Böyle bir olay ahlak kurallarına sığar mı? diye.

Yorumu yine sizlere bırakıyorum.
Ama ben 657 Kemal’e sadece şunu demek istiyorum benim ofisimden değil eleman bir çöp dahi alamazsın.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari