SEVGİLİYE AÇIK MEKTUP

Ocak 24, 2010 tarihinde tarafından  
KAOSUN EŞİĞİNDE - Süleyman TURAN kategorisinde yayımlanmıştır.

Şans meleğim, uğur kelebeğim, şiirsel aşkım,

Seni seviyorum… Elbette ki, çok sık kullanmamalıyım bu cümleyi; çok iyi biliyorum. İçini tam olarak doldurmadıkça, gereğini yapmadıkça seslendirmemeliyim…

Öznel anlayışıma göre hayat, çölde yürüyüşe benzer. Yürüyüş boyunca, çeşitli vahalara denk gelinir ve güzellerle karşılaşılır.

İnan ki hiç bir güzeli, seni sevdiğim gibi, tüm kalbimle sevemedim. Hep bir şeyler engel oldu. O engelin ne olduğunu sonunda anladım. Ne kadar minnettarım o engellere ve temelinde yatan gerekçeye bilemezsin.

Evren’ deki tüm sembol ve sinyaller seni işaret ediyor. Ta uzaklardan bir kasırga esiyor ve beni sana doğru itiyor. Karşı duramıyorum bu yönlendirici fırtınaya…Dalga dalga yayılan bu diriltici fırtınayı kim durdurabilir ki!.. Kaldı ki canıma minnet. Karşı durmak isteyen kim!

Sensizken, güzel yerlerde dolaşmak bile sonsuz hüzün veriyor kalbime. Seninle ise bozkırda, ıssız bir ormanda veya hiç bir özelliği olmayan yerlerde dolaşmak bile sonsuz mutluluk verebiliyor. Sayende ruhum dinginleşiyor. Engin, şiirsel maviliklere yol alıyorum. Kulağıma büyülü müzikler çalınıyor. Müziklerin makamı, bir yönüyle çok tanıdık, bir yönüyle de inanılmaz gizemli ve yabancı…

Sabah serinliğinde uyanıyorum. Ufka bakıyorum. Tanrı’ nın büyüklüğünü düşünüyorum. Ufuktaki kızıllık, ruhumu sonsuz bir yolculuğa çıkarıyor. Bu aşk sayesinde, sınırlı iradem sonsuzluğu anlayabilme yolunda devasa adımlar atıyor. Her zaman geriye kalan o bilinmezi ve sonsuzluğu algılar gibi oluyorum.

“Beni sık sık düşünüyor musun?” diye sormuştun geçende. Düşünmediğim tek bir an varmış gibi.

Şairin de dediği gibi: “Kendim kadar aklımdasın.” Tabii kendimde isem…

Kendimde olmadığım anlarda ise düşlerimi işgal ediyorsun. Bütünsel bir işgal harekatı bu. Tüm tersanelerime girilmiş, bütün ordularım dağılmış…Dünyanın en güzel işgal harekatı olsa gerek bu. Tamamen teslim olmuş durumdayım. Her yerde beyaz bayraklar dalgalanıyor. Hepsi, kılıfından yeni çıkarılmış. Tertemiz, pür beyaz… İşgal ordusu, gül denizi ile karşılanıyor.

 • Netinial Internet

Yorumlar

“SEVGİLİYE AÇIK MEKTUP” adlı makaleye 13 yorum yapilmis
 1. İslam dedi ki:

  Sevgili SÜLEYMAN TURAN, uzun zamandır böylesine lezzetli bir yazı okumamıştım. İfadeler, vurgular gittikçe büyüyen dalgalar gibi yükseliyor… Sevgi imgelerin içinde boğulup kalmıyor, sivrilip çıkıyor üste zeytin yağı gibi… Kutluyorum.

 2. Suzan Varlı dedi ki:

  Böyle bir hitabeti hak eden sevgilinizi ve bu cümleleri kuran sizi kutlarım.
  Ne güzel sevmek, sevilmek. En güzeli de karşılığını alabilmek.

 3. Dinçer dedi ki:

  Sizi devamlı okuyorum. izninizle bir kaç cümlenizi şiirimde kullanacağım. sevgilerimle

 4. Süleyman Turan dedi ki:

  Pozitif yorumlar için çok teşekkürler…Elbette ki alıntı serbest..Onur duyarım…Saygılarımla..

 5. serap aksu dedi ki:

  Herkez eminimki böyle aşk ister.Ama kaçımız yaşayabiliyoruzki, helede karşılıklı olarak cok zor.Sanırım böyle bir duygu yoğunluğu istediğimiz ve bulamadığımız için elimizdekileride kaybediyoruz.Yazınız cok güzel ama bence siz bunu tatmadınız henüz.Ama olursada böyle bir aşk istiyorsunuz :))))

 6. reyhan dedi ki:

  merhaba Süleyman Bey,bir sevgiliye bundan güzel mektup yazılamaz bence…samimi,sıcak,içten,gerçek aşkı öyle güzel anlatıyor ki çok etkilendim…teşekkürler….

 7. Süleyman Turan dedi ki:

  Çok sağ olun..Çok naziksiniz.

 8. Ali dedi ki:

  Dilinize sağlık Süleyman Bey. Arzularımızı, isteklerimizi güzel bir dil ile de ifade etmesini bizlere gösterdiğin için. Teşekkür ederiz. Sizin böyle anlamlı düşüncelerinizi ileride de hep duymak umuduyla hoşça kal.

 9. nevin su dedi ki:

  çok içli bir mektup olmuş siz çok naif ve duygulu birisiniz umarım herkes sizin kadar cesur olur duygularını paylaşmakta

 10. Süleyman Turan dedi ki:

  Yorumunuz için çok teşekkür ederim Nevin Hanım..Çok incesiniz.

 11. Anonim dedi ki:

  Suleyman Bey,oncelikle bu kadar duygulu,icten ve muhtesem ifadelerle SEVGILI’ ye yazdiginiz bu mektup icin kutluyorum, kendini ve duygularini pek cok insan ifade edemez ,sanirim bir cok insana da bu anlamda yol gosteren ve guzellikler katan kisi oluyorsunuz. Basarilarinizin devamini diliyorum. Yeni yazilarinizi bekliyorum.
  Saygilarimla
  Nur

 12. Olcay Yıldırım dedi ki:

  Merhaba Sevgili Dayıcım;

  Yazılarını elimden geldiğince okumaya çalışıyorum. Şimdiye kadar okuduklarım arasında en cesur olanı bu olmuş gibi geldi bana, insanın herhangi somut bir konuya ilişkin fikrini dile getirebilmesi bir iki kişi önünde bile yeterince zorken sen bunu genel kullanıma açık bir platform üzerinden yapıyorsun, bu zaten kendi başına yeterince cesur bir iş bence… Bu durum bir yana, çoğu insanın özellikle çoğu erkeğin bazen kendine dahi itiraf edemediği hisleri dile getirebilmişsin cesurca, kutlarım, çok beğendim, ellerine sağlık…

  Hislerinin daim olmasını dilerim,

  Sevgiler…

 13. gulsumtastekin dedi ki:

  duygularını dile getirmek her yiğidin harcı değildir cesurluk kadar o kelimeleri uygun hale getirmek de önemlidir başarılarının devamını diliyorum…

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari