SEVGİLİYE MEKTUP

Kasım 2, 2009 tarihinde tarafından  
KAOSUN EŞİĞİNDE - Süleyman TURAN kategorisinde yayımlanmıştır.

Bu aşk mektubuna, Hayatı Sarsacak Saat adlı kitabımda yer vermiştim. Çok ilgi gösterildiği için tekrar paylaşmak istedim…

“Aşk kızamığa benzer, insan ne kadar geç yakalanırsa o kadar ağır geçer.” Douglas FERROLA

SEVGİLİYE MEKTUP

Paul, otuz yaşında Lyon doğumlu Fransız bir müzisyen. Mesleğinde başarılı ve çok sevilen bir sanatçı. İnsani ilişkileri mükemmel olsa da aşk konusunda  kendini biraz şanssız hissediyor. Hayatının kadınına bir türlü rastlayamadığı düşüncesinde…

Otuz yaşına bastığının ertesi günü, doğum günü partisine katılamayan teyzesini ziyaret etmek için Marsilya’ ya gider.

Teyzesi, Paul’ ü çok iyi karşılar. Konuşacakları çok şeyleri olduğundan hemen koyu bir sohbete dalarlar.

Neredeyse tüm gün konuşmaktan yorulan Paul, acıktığını söyleyince, pizza siparişi verilir.

Yaklaşık yarım saat sonra kapı çalınır. Pizzalar gelmişitir. Kapı açma konusunda oldukça tembel olan Paul, acıkmış olmanın verdiği motivasyonla o tarafa doğru koşturur. Kapıyı açması ile büyüye kapılmışcasına durgunlaşması bir olur. Gözleri, pizzaları getiren genç kızın mas mavi gözlerine kilitlenir. İşte zamanın durduğu an… Beyninden binlerce düşünce bir kaç saniye içinde geçer. İçinden ‘ Tanrım inanamıyorum. Yıllardır beklediğim kız bu olmalı. Ruh ikizim. Benimle aynı ve sadece karşı cinsten olan, hayatımın insanı…Diğer yarım. Tam karşımda.’  diye geçirir.

Paul ertesi gün coşkuyla işe koyulur. Teyzesinden pizzacının adresini alır ve kızı bir kez daha görebilmek için yola koyulur. Pizza restoranı teyzesinin evine on dakika mesafede büyük bir cadde üzerindedir. Oraya gider, kendine bir masa bulup, kızı beklemeye koyulur.

Sipariş almaya yirmili yaşlarda esmer bir delikanlı gelince biraz hayalkırıklığı yaşayan Paul, eğilip delikanlının kulağına, “Şu önünde kareli önlük bulunan kızın adı ne?” diye sorar. Delikanlı “Cristelle” diye yanıt verir. Paul, ismi önceden bildiği ve sadece kendisine hatırlatıldığı fikrine kapılır. “Demek kaderimin adı Cristelle, çok güzel!” diye düşünür. Yemeğini bitirir bitirmez Cristelle’ e olan duygularını yazmak için eve döner. Hissettiklerini yazıya dökecek ve restorana geri dönüp kağıdı Cristelle’ in eline sıkıştıracaktır.

İşte Paul’ ün Cristelle’ e yazdığı aşk mektubu: “Sevgili Cristelle, zamanın birinde bir entellektüel dostum, ‘Her kim ki sana zamanın durduğunu hissettirirse bil ki ruh ikizin odur’ demişti. Bu durağanlığı seni görünce yaşadım ve inan bunun için yıllarca özlemle bekledim. Bu anı yaşamama sebep olan teyzeme ve onun yemek yapma konusundaki  tembelliğine minnettarım.

Şunu bil ki sana aşık oldum ve kendimi sana sevdirmek için gerekirse hayatımı feda etmeye hazırım. Bu aşk uğrunda neler yapmam ki… Gerekirse herkesi karşıma alıp savaşırım. Yeni yeni düşmanlar edinirim. Buna karşın gerekirse bana ihanet etmiş herkesi bağışlar ve en büyük düşmanlarımı bağrıma basarım. Sana doğru akan ırmağa kapılır, sana doğru giden yollarda yürürüm. İçinde zehir dahi olsa bu aşkın şarabından tatmak isterim. Zehirlenip ölene dek geçecek zamana dahi razıyım. Seni sevmek bir yanılgıysa, yanılmaya ve üzülmeye can atarım. Bence sen cennete gitmesi gerekirken yanlışlıkla buralara gelmiş bir meleksin. Bir gün, sen de beni severken ve aşkımız dolu dizgin giderken dünyevi bir nedenle ayrılmak zorunda kalırsak, ayrılığın tüm kitaplardan ve dünyadan silinmesi ve Evren’ deki dengelerin bozulması için Tanrı’ ya yalvarırım.

Hayatta attığım tüm adımları, kapıda karşılaştığımız anı yaşamak için atılmış sayıyorum. Kalbim o anı yaşamak için atmış, diğer tüm organlarım o ana ulaşmak için çalışmışlar sayıyorum.

Bugüne kadar kiminle evlilik planları yapsam kalbim ‘ hayır ‘ anlamında sıkışırdı. Sebebini şimdi anlıyorum. Daima biri vardı beni engelleyen ve o sensin.

Hayat çölde yürüyüşe benzer Cristelle. Zaman zaman çeşitli vahalara denk geliriz. Bu vahalarda güzellerle karşılaşırız. Hiç bir güzeli tüm kalbimle sevemedim. Hayat yürüyüşünde hep dikkatli davrandım. Tüm bunların sebebi yine sensin. Sadece seni tüm kalbimle sevebilirim. Tanrı şahit ki Cristelle seni çok seviyorum, çok…  Paul.”

  • Netinial Internet

Yorumlar

“SEVGİLİYE MEKTUP” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. serap aksu dedi ki:

    Süleyman bey yazınız cok güzel.Buram buram yaşanmışlık ve aşk kokuyor.Aşk ve sevgiye yönelik yazılarınızı bekliyoruz.Başarılar dilerim.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari