YETER ARTIK…! DEFOLUN HAYATIMIZDAN.

Şubat 8, 2010 tarihinde tarafından  
AKDENİZ'İN DELİSİ-Ali Kemal Sen'an kategorisinde yayımlanmıştır.

TÜRKİYE DIŞARIDAN NASIL GÖRÜNÜYOR?

Bu ülkede olan biten her şeyin bizim aramızda yaşandığını, sadece bizim tarafımızdan algılandığını, sadece bizi ilgilendirdiğini, Dünya’nın ise bizimle hiç ilgilenmediğini düşünebilecek kadar aymazız.

Neden mi?
Ülke sınırlarımız içinde artık futursuzuz. Başkasının haklarına girmek, gasp duygusu, herkesi vatan hainliği ile suçlama iç güdüsü, ben iyi bilirimcilik, önce benim kesem, gerisinden bana ne anlayışı. Biz bunları her zaman aleni yaptık. Bazen ülke içindeki siyasi dalgalanmalara, bazen milli duygularımız dolayısıyla suskunluklarımız olsa da genelde hep bu rayın üzerideyiz.

BÜTÜN BU HALTLARIMIZ DIŞARIDA BÜYÜK DİKKATLE İZLENİYOR. BUNU BİLE FARK EDEMİYORUZ.
Birimiz, uluslar arası büyük bir başarı göstererek Avrupa parlamentosunda başkanlık görevi alıyor, ama CHP li vekil ona hayır derken diğer vekil MHP li zat oylamaya katılmıyor.

Tayyip Erdoğan hükümetinin tarihe geçecek başarısızlıkları var ama tarihe geçen bir başarısı Davos olayıdır. Bu olay Devletlerin de terörist olabileceğinin dünya çapındaki açıklamasıdır. Dünyanın her yerinde. Amerika’da, hatta İSRAİL’de bile takdirle karşılanmış iken sadece muhalefet olacak diye bazı partililerimiz İsrail hükümetinin üyesi gibi davranış sergilediler.

Son Ermenistan’la yakınlaşma meselesinde yapılan davranış dünyaca takdir görmekte iken bazıları çıktı dedi ki “Bu VATAN HAİNLİĞİ”

Türkiye Cumhuriyeti ordusu bırakın Türkiye’yi, Dünyada bile son derece saygın bir görünümde iken, aradan çıkan bazı darbeci düşünceler yüzünden böylesine güvenirlik yitirmesi,

O , amaçsız, Tuncay Özkan’ın şov malzemesi olan Cumhuriyet mitingleri,

Cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında muhaliflerin meseleyi son derece çirkinleştirmiş olmaları,

Hiç gündemimizden düşmeyen BAŞÖRTÜ meselesi. (Bir Arap bana dedi ki, Sizin kafatasınızın içinde beyin yerine bez mi var?) Bu sözü bana kimse işittirmemeliydi. yazıklar olsun.

Borsa gelir veya giderlerinden bihaber, dünya gazetelerini hayatta okumaz, bütün yaptığı iş gazete kupürlerini izlemek olan bir yetkilinin iktidar partisini kapatmak için dava açmaya cesaret edebilmesi, başaramadığında tehdit kelimeleriyle aba altından sopa göstermesi.

Yargıtay onursal başkanının bir başka yargı üyesini TV de milyonlarca kişinin önünde sadece yaşına, eski makamına hürmet edilsin amacıyla azarlamaya kalkışması.

Ağca denilen tipin, yanlış hesapla salıverilmesi, tekrar içeriye alınması, dışarıya çıktığında mehdiyim dedi diye psikolojik rahatsız kabul edilerek çürük raporuyla askerlikten yırtması. Daha da vahimi, bir basın mensubunu öldürdüğü halde, basının kendisine kamera yığınlarıyla gösterdiği ilgi.

Demokratik Açılım ismi altında hazırlanan plana “Benim iktidarımda olsaydı desteklerdim” düşüncesiyle kıyametler koparılarak, daha binlerce insanımızın kanı pahasına taş atılması, İktidarlarında hiç birşey yapmadığı halde hiç değilse birşey yapanlara VATAN HAİNİ diyebilenler.

28 Şubat kararnamesi rezilliği ve bir devirde atılan anayasa kitabından dolayı Türkiye ekonomisinin çökmesi. Bunun yankısı hala sürüyor ve bu meşum olay konuşuluyor. Bu inanılmaz yıkıcı olayların failleri aramızda olduğu halde yargılanmıyor. (Ecevit hariç. O’nun yargısı diğer tarafta sürüyor ve sanırım çok sürecek. Şu anda 12 eylül öncesi 2 kurşunla öldürülen Arkadaşım Serdar ÖZGERÇİN’in dosyası ile ilgili olarak ilahi yargıda. Öldüğü zaman Demirel’i ne bekliyor? Kendisi görecek.)

Bütün bunları Al Cazira, BBS, Euronews haber bültenlerinden izledim.
Birkaç gün önce bir resmi işim için Abu Dhabi’deki bir kuruma gitmiştim. Teşrifatçı elimdeki evraka baktı ve TURKISH yazısını okuyunca herkesi geri itip beni en öne aldı. O insanlar adına üzüldüm ama bu benim gururumu okşadı.

BU GURURUMU YIKMAYA NE İKTİDARLARIN, NE OSMAN DURMUŞLARIN, NE BAHÇELİLERİN, NE BAYKALLARIN, NE ONURSAL BAŞKANLARIN, NE DARBE PLANCILARININ, NE PARTİ KAPATICILARININ HAKKI YOKTUR. BU YETKİYİ ONLARA VERMEDİK BİZ. BU TÜRLER YETKİ SAHNESİNDEN DEFOLMADIKÇA BİZ GERÇEKTEN ONURLU OLAMAYACAĞIZ.

Son sözüm de milli cahillere;

KUŞLAR BANA DEDİ Kİ;  BİR KELİME YABANCI DİL BİLMEDİĞİNİZ HALDE, KEMER TANITIMI İÇİN ULUSLAR ARASI FUARLARA KATILIYORMUŞSUNUZ.

ORADA NE MAKSATLA BULUNUYORSUNUZ? SİZ SEÇİM VEYA ATAMAYLA GELDİNİZ.

SİZ FUARDAYIM DİYE YURT DIŞINDA BOY GÖSTERİP MİLLETİN PARASINI YERKEN, MAKAMINIZDA SİZİ BEKLEYEN İŞLER VAR. YETİM HAKKI YEMEĞE UTANMIYOR MUSUNUZ? DİL BİLMEZLER…

O FUAR GEZMELERİNDE NE YAPTIĞINIZI AÇIKLAMADIĞINIZ SÜRECE, HER MEKANDA SİZİN BU DAVRANIŞINIZI YAZMAYA, KONUŞMAYA DEVAM EDECEĞİM. YETERİN ARTIK. BİZE UTANÇ VERMEYİN. DEFOLUN O MAKAMLARDAN.

YURT DIŞINDA GÜLÜYORLAR SİZE. VE BİZE. BİZİ GÜLÜNÇ DURUMLARA DÜŞÜRMEYİN ARTIK. BİZ SİZİ HAKETMİYORUZ.

Saygıdeğerlere  Saygılarımla

Ali Kemal Senan

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari